Říjen 2012

Potkan - venčení

28. října 2012 v 12:56 | Bára |  1000 a 1 INFO o potkáncích
Mám potkánka venčit???
No... Nemusíte ( nebo byste neměli !!! ) vzít potkana na vodítko a vyrazit do parku Nerozhodný.
Úplně stačí, jestli vám to teda váš byt či dům dovolí, nechat potkana proběhnout u vás doma. Pokud máte u vás doma nějakou předsíň či chodbu, tam může váš potkan běhat.
ALE POZOR ! ! !
Není dobré, aby váš miláček měl přístup do různých pokojů vašeho domova. Jsou zde totiž věci pro potkany i NEBEZPEČNÉ!
V pokojích můžou být různé kabely a prodlužovačky a potkani obecně rádi žvýkají dráty. Nejenže je možnost, že vám poničí nějaký ten elektro spotřebič ale potkan si může i vážně ublížit. Také se vám můžou někam schovat a nepřejte si je celý den nahánět.
Takže svým miláčkům dopřejte aspoň 30 minut pohybu denně a pamatujte na jejich bezpečí ( a na váš klid ! )

Rostou jako z vody!

28. října 2012 v 11:37 | Bára |  o FIDORCE a FIFINCE :-)
To by člověk neřekl, jak ty holky rychle rostou! Už mám svoje holky nějakou dobu a už dooost povyrostly! Fidorka je o něco větší, protože je trošku starší. Ale Fifinka taky o něco povyrostla. Už jsou mnohem zvědavější. Také jsem jim začala dávat mnohem rozmanitější stravu. Holky už baští šunku, vařené maso, ředkvičky, jablka. Ale také milují cereálie a ruzné křupínky. Přikládám pár fotek! Usmívající se

Potkan - koupání

22. října 2012 v 16:17 | Bára |  1000 a 1 INFO o potkáncích
Můžu koupat potkana?
No, není to dobrý!!!
Potkan je velmi čistotný tvoreček. Stále se myje sám. Mýt potkana můžeme, když je třeba umazaný od hliný ( potkani rádi hrabou květináče ). Ale musíme ho umývat v minimu vody a aby nebyla ani ne moc teplá, nebo moc studená.
A nemyslete si, že si to potkan BUDE UŽÍVAT! Spíš ho nechte, aby se opět umyl sám Usmívající se

Péče o POTKANA

22. října 2012 v 16:07 | Bára |  1000 a 1 INFO o potkáncích
Ahoj milovníci potkanů. Chtěla bych vám dnes něco poradit...
Jak pečovat o naše mazlíky?
Tak za prvé - kde je máme chovat? Nejvhodnější je asi klec. Musí být dostatečně velká. Můžete i dvoupatrovou, ale já osobně nemám... Já se rozhodla pro jednopatrovku a dala jsem do ní větve, aby holky mohly šplhatUsmívající se
Akvárko taky není zrovna vhodný - špatně větrá a potkánci nemůžou šplhat.
Za druhé - čím je krmit?
No, potkánci jsou všežravci. Takže, je pro ně vhodné zrní. Nemělo by obsahovat příliš mnoho slunečnice. Potkánkům sice chutná, ale je dost tučná.
Dále bychom jim měli dávat v PŘIMĚŘENÉM množství čerstvé ovoce, zeleninu. Je také dobré jim dávat nějaké bílkoviny. Občas TROŠINKU sýra, vařené maso... Někdy jim dejte i psí granuli. Vodu bychom měli měnit každý den ( já to tak dělám Usmívající se)
DALŠÍ RADY BUDOU TAKY, NEBOJTE SE!

Moje další HOLKA

7. října 2012 v 19:42 | Bára |  o FIDORCE a FIFINCE :-)
Ahojky. Toto je moje druhá potkanka, aby Fidorce nebylo samotné smutno... Myslím že se bude jmenovat Fifi ale ještě úplně nevím. Je nádhernááá!! Líbající

Zpráva AUTORKY

4. října 2012 v 19:10 | Bára |  1000 a 1 INFO o potkáncích
Pozor, pozor! Taková maličkost. Info o potkáncích budu čerpat z knížek a vlastní zkušenosti. Můj názor je, že z WIKIPEDIE si něco " OBŠLEHNOUT " umí každý čulibrk. Takže nečekejte kilometrové texty! Spíš takové fígle, rady, tipy... A pokud vám to nestačí... Tak běžte holt jinam Nerozhodný

Tak začneme...

4. října 2012 v 18:54 | Bára |  o FIDORCE a FIFINCE :-)
Ahojky. Zatím jsem se s Fidorkou moc nepoznala... Mám ji teprve krátce. Budu ale fotit fotky a dávat je na blog. Také budu psát něco o samotné Fidorce. Tady je fotka od majitelky, které se Fidorka narodila. Já taky se budu snžit fotky nějaký pořídit!

ÚPLNĚ 1. ČLÁNEK

3. října 2012 v 21:17 | Bára |  OBECNÉ
Ahoj lidi! ( pokud teda tady nějací jsou Usmívající se )
Zákládám nový blog o potkanech... A proč se můj blog jmenuje MYFIDORKA??? Protože Fidorka je moje potkaní holčička, kterou mám doma... Doufám že mi ten blog dlouho vydrží a že taky ho někdo navštíví. No, co jiného ještě dodat?
Tak díky! A čau na mém blogu!